таг: Емерик

Барса го претстави Обамејанг, вметна клаузула која тешко дека некој би...

0
Пјер Емерик Обамејанг и официјално e нов фудбалер на Барселона, откако претходно спогодбено го раскина договорот со Арсенал. Искусниот напаѓач од Габон...

Обамејанг отстранет од тимот на Арсенал

0
Пјер Емерик Обамејанг денеска не се појави во тимот на Арсенал на дуелот со Саутемптон, откако Микел Артета реши да го отстрани капитенот...