таг: Ембид

Џоел Ембид ја прекина доминацијата на Никола Јокиќ

0
Кошаркарот на Филаделфија, Џоел Ембид, е прогласен за најкорисен кошаркар во најсилната лига на светот...

НБА: Ембид се врати на паркетот со „дабл – дабл“ ефект

0
По тринеделна пауза поради позитивен тест на коронавирус Џоел Ембид се врати на теренот со 42 поени и 14 скокови, но неговиот „дабл...