таг: Елче

Два гола на Кавани беа доволни само за бод на Валенсија

0
Елче ги шокираше „лилјаците“ уште во 29. минута со гол од пенал кој го искористи Пере Миља,...

Минимална победа на Реал Мадрид против Гранада

0
По киксот против Елче, Реал Мадрид дојде до победа против Гранада од 1-0. Неубедлив но многу важен триумф за кралскиот клуб во шпанската...

Второ одложување викендов во Ла Лига, мечот Елче – Хетафе поместен...

0
Натпреварот меѓу Елче и Хетафе што беше закажан за в недела е поместен за еден ден поради снежното невреме што зафати делови на...

ВИДЕО: Елче ја прекина победничката серија на Реал Мадрид!

0
Вечерва Елче ја прекина серијата од пет победи во низа на Реал Мадрид во шампионатот играјќи 1:1 на домашен терен во рамките...