таг: Елиф

Наполи подготви нов договор за Елиф Елмас

0
Одличната сезона на Елиф Елмас под водство на Лучано Спалети со шест гола и пет асистенции, управата на Наполи ја принуди иако Елмас...

Елиф Елмас повторно позитивен на коронавирус

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец во редовите на Наполи, Елиф Елмас, е неизвесен за настап на првенственото дерби против Јувентус, идниот понеделник поради позитивен наод...

Спалети: Елмас е играч кој може сè да направи, тој веќе...

0
Елиф Елмас е во центарот на вниманието откако синоќа го реши големото дерби меѓу Милан и Наполи. Во третата година од својот...

Нов гол на Елмас во Лига Европа, овојпат ја тресеше мрежата...

0
Елиф Елмас го даде третиот гол во Лига Европа ова сезона, македонскиот фудбалер погоди против Лестер. Течеше 24. минута кога Петања несебично...

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го постигна единствениот гол за Наполи во поразот на италијанската екипа вечерва во Москва од Спартак со 2:1...

Ќе се избришат картоните и суспензијата на Елиф Елмас и Тихомир...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас би можел да настапи за Македонија во полуфиналето од баражот за СП 2022, откако беше обелоденето дека е...

Реал Мадрид и Барселона се заинтересирани за македонскиот фудбалер

0
Македонскиот фудбалер од средниот ред на Наполи, Елиф Елмас го привлече интересот на водечките шпански клубови. Според „La Gazzetta dello Sport“, 22-годишниот...

Барди двоен стрелец, Елмас асистент

0
Македонските фудбалски репрезентативци Енис Барди и Елиф Елмас имаа синоќа забележителни настапи за своите тимови во шпанското и италијанското првенство. Во рамки...

УРНЕБЕСНО: Елмас игра во соблекувалната на Наполи, соиграч му коментира: „Роден...

0
Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас важи за еден од оние кои прават добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Тоа Елмас го пренесува и во...

Елмас: Се надевам дека од двата натпревари же извадиме максимум

0
Елиф Елмас е еден од лидерите во подмладената фудбалска репрезентација на Македонија. – Мора да го добиеме мечот со Лихтенштајн...