fbpx

таг: елиминиран

УЕФА донесе одлука: Тотенхем исфрлен од Европа, Витесе во следната рунда...

0
Тотенхем е елиминиран од Конференциската лига, соопшти УЕФА. Натпреварот од последното коло од групната фаза меѓу Тотенхем и Рен беше одложен поради големиот...