таг: елиминирана

Шкендија убедлива на последниот тест

0
Шкендија е елиминирана од Европа, па сега фокусот го става кон домашниот шампионат. Тетовскиот тим...

Милер против младиот Мусиала, Кимих пцуе на сите страни

0
Екипата на Баерн Минхен сензационално e елиминирана од Купот на Германија, откако на домашен терен загуби од Фрајбург (1-2) со гол од пенал,...

Врањеш заработи отказ и веќе нема да биде селектор на Словенија

0
Најголемото разочарување на ЕП, е селекцијата на Словенија која беше елиминирана уште во првата фаза, Љубомир Врањеш не е повеќе предводник на...