таг: елиминација

Германијa домаќин на Европското првенство во 2024 со Ханси Флик

0
И покрај тоа што во Катар доживеаја дебакл и втора елиминација еднопоруго во групната фаза, Германија ќе...

Кан ги смирува фановите на Баерн: Не сме луди да го...

0
Баерн Минхен вчера доживеа болна елиминација во Лигата на шампионите, што е дополнителен шок и за фановите...