таг: Езџан

Алиоски со новите ѕвезди, адутите на Ал-Ахли

0
Кога Езџан Алиоски замина во Ал-Ахли пред две години сите се прашуваа дали ќе си...

Италијански клуб сака да го ангажира Алиоски во јануари?

0
Македонскиот фудбалер Езџан Алиоски си замина од Премиер лигата и ја продолжи кариерата на Саудиска Арабија. Од Лидс Јунајтед, 29-годишникот се пресели...

ВИДЕО: Готово е, Алиоски се огласи на социјалните мрежи, неговиот трансфер...

0
Готово е, Езџан Алиоски следната сезона ќе го носи дресот на Ал Ахли од Саудиска Арабија. Самиот трансфер го потврди нашиот репрезентативец на...

Алиоски со вчерашниот гол влезе во историја

0
Македоснкиот репрезентативец Езџан Алиоски со вчерашниот гол влезе во историјата на Европските првенства, како прв фудбалер од англиски премиерлигаш кој дал гол на...

Алиоски веќе се договорил со турскиот гигант Галатасарај!?

0
Езџан Алиоски има договор со Лидс до крајот на оваа сезона, и натаму нема никакви најави за продолжување на соработката, иако...