таг: Езѓан

Алиоски ќе се врати во Ал Ахли

0
Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски нема да остане во Фенербахче. Алиоски во турскиот великан игра како...

Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче

0
Репрезентативецот на Македонија, Езѓан Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче. Алиоски во турскиот тим доаѓа на...

Алиоски за прв пат во тимот на колото во Премиерлигата

0
Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски за прв пат во кариерата се најде во тимот на колото во Премиерлигата, откако во средата го постигна својот...