fbpx

таг: Едсон

Пеле повторно хоспитализиран, познато е во каква состојба се наоѓа

0
Еден од најдобрите светски фудбалери на сите времиња Едсон Арантес до Насименто (81), попознат како Пеле, повторно е хоспитализиран во болницата „Алберт Ајнштајн“...