таг: Единсон

Кавани е пред трансфер во Валенсија

0
Единсон Кавани нема да ја продолжи кариерата во аргентинскиот великан Бока Јуниорс. Уругваецот ја одбил понудата поради...

Кавани веќе не крие: Одам во Барселона!

0
Единсон Кавани е решен својата кариера да ја продолжи во Барселона, а уругвајскиот голгетер веќе ги договорил и условите под кои ќе се...

Барселона тргнува по напаѓачот на Манчестер Јунајтед

0
Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Единсон Кавани би можел да ја продолжи кариерата во Примера. Каталонски „Спорт“ пренесува дека Барселона е заинтересирана за...