таг: европско

Пет позитивни во македонската ракометна репрезентацијата пред заминувањето на ЕП

0
Во рамки на подготовките за претстојното Европско првенство, македонските репрезентативци утрово се на последниот тренинг пред заминување...

Добри вести: Сите ракометари и стручниот штаб негативни на коронавирус

0
Додека речиси сите учесници на претстојното Европско првенство имаат проблеми со позитивни на коронавирус, македонската ракометна репрезентација нема ниту еден негативен тест. ...

Проблеми за Франција – Ремили ќе го пропушти турнирот, Карабатиќ со...

0
Три недели пред почетокот на ракометното Европско првенство, Французите добија лоша информација од таборот на ПСЖ. Шампионатот ќе го пропушти Недим Ремили,...

Ждрепката за осминафиналето од ЛШ закажана за 13 декември

0
Ждрепката за осминафиналето од најсилното европско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, ќе се одржи на 13 декември во 12 часот. Екипите, традиционално,...

ЕХФ: Само вакцинирани ракометари на ЕУРО2022

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи на претстојното Европско првенство, на кое пласман обезбеди и македонската репрезентација, право на настап да имаат само ракометари,...

Кристијано Роналдо најдобар стрелец на ЕУРО 2020

0
Заврши уште едно европско првенство, првак е Италија, по втор пат во историјата. Најдобар стрелец е Кристијано Роналдо со пет голови, исто толку...

Соиграчот од Јувентус ја откри тајната на успехот: Јаде само три...

0
Кристијано Роналдо на ова Европско првенство покажа дека сепак е еден од најдобрите играчи во светот. Роналдо веќе има 36 години,...

ГАЛЕРИЈА: Тие со стил, а публиката со овации ги испрати момците...

0
Пред патувањето на Европско тие не нам ни приредија шоу со четири гола, а ние пак ги испративме...

ЕХФ: Вардар 1961 директно во осминафиналето на ЛШ!?

0
Многу натпревари во најквалитетното европско клупско натпреварување се одложуваат поради коронавирусот и ЕХФ размислува за промена на форматот на одигрување на завршницата...