таг: Европката

Македонските одбојкари газат, падна и Хрватска

0
Шесто полуфинале во Европката лига и четврта победа за македонските одбојкари, овој пат против Хрватска со 3:2 (15:25, 25:19, 25:22, 21:25, 15:12). Првиот...