таг: Евролига

Реал добива 1,76 милиони евра за освојување на Евролигата

0
По завршувањето на сезоната во кошаркарската Евролига, е познато како ќе биде распределен наградниот фонд....

Поради коронавирусот одложени 8 дуели во кошаркарската Евролига

0
Раководството на кошаркарската Евролига одложи вкупно осум дуели, кои требаше да се одиграат утре и задутре, поради зголемениот број заразени со коронавирус во...

Нема прекин на Евролигата

0
Челниците на клубовите кои се дел од кошаркарската Евролига, денеска имаа состанок на кој беше решено дека и покрај зголемениот број на заразени...

Одложен уште еден натпревар во кошаркарската Евролига поради коронавирус

0
Натпреварот од 18. коло во кошаркарската Евролига меѓу Милано и Алба е одложен поради неколку случаи на коронавирус во редовите на италијанскиот тим,...