таг: Евролигата

Евролигата, истрага против украинскиот судија Микола Амбросов

0
Голем скандал ја тресе Евролигата како организација, бидејќи се појавија сериозни обвинувања против двајца судии...

Познати и потврдени се сите учесници во Евролигата

0
На состанокот на Бордот на Евролигата во Барселона беа потврдени учесниците во елитното натпреварување за следната сезона, а всушност списокот остана ист како...

Александар Везенков, пред преселба во НБА

0
Најдобриот кошаркар во регуларниот дел од Евролигата оваа сезона, Александар Везенков, е пред преселба во...

Евролигата најостро ги осудува настаните кои се случија во Мадрид

0
Евролигата се огласи со официјална изјава по случувањата на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Партизан. Мечот е прекинат пред истекот на регуларните 40...

„Врие“ во Белград, „Гробари“ со закани за Реал

0
Жестока тепачка и прекин е епилогот на натпреварот од Евролигата, втор во четвртфиналната серија меѓу...

Олимпијакос се зацврсти на првото место, Басконија приреди изненадување

0
Олимпијакос се зацврсти на првото место во Евролигата, откако со 77:70 ја победија Барселона во дербито на 27. коло од елитното европско натпреварување...

Евролигата сака промени по стилот на НБА

0
Маршал Гликман, извршен директор на Евролигата, во подкастот „Кросовер“, чиј автор е поранешниот американски кошаркар со литванско потекло, Џо Арлаукас, кој играше за...

Евролига ги одреди домаќините на завршниот турнир во 2023 и 2024

0
Раководството на Евролигата ги одреди домаќините на следните два Фајнл-фор турнири. Во 2023 година завршниот турнир ќе...

Барсeлона го доби кошаркарското „Eл Kласико“

0
Драматичните натпревари во Евролигата продолжуваат. Откако денешните први две средби донесоа неверојани завршници, во ист ритам продолжи...

Одложен уште еден натпревар од Евролигата

0
Натпреварот од 21. коло во Евролигата меѓу Олимпијакос и Зенит Санкт Петербург беше одложен отколку неколку кошаркари на рускиот тим биле заразени со...