fbpx

таг: Евролигата

Одложен уште еден натпревар од Евролигата

0
Натпреварот од 21. коло во Евролигата меѓу Олимпијакос и Зенит Санкт Петербург беше одложен отколку неколку кошаркари на рускиот тим биле заразени со...

Фенербахче се жали на судење на натпреварите од Евролигата

0
Раководството на Фенербахче протестираше до Евролигата поради судењето на натпреварите на истанбулскиот клуб. Соопштение за незадоволството од судењето е објавено на официјалната веб-страница...

Евролигата може да стане затворена за две години

0
Евролигата може да стане затворен турнир од сезоната 2023/2024. Менаџментот веќе започна со работа за имплементација на...

Евролига: Пораз на Црвена звезда во трилер завршница, ЦСКА без Џејмс...

0
Двата највозбуливи натпревари во Евролигата се играа Белград и во Москва, и на двата, домашните екипи загубија во неизвесна завршница. Црвенз звезда...