таг: еврокуповите

ЖРК Вардар пред елиминација од ЕХФ Купот

0
Единствениот македонски ракометен претставник кој остана во еврокуповите, екипата на ЖРК Вардар се наоѓа пред елиминација затоа што на домашен терен доживеа пораз...