fbpx

таг: Евертон

(ВИДЕО) Скандал во Премиер лигата, Виеира удри навивач на Евертон

0
Фановите на Евертон истрчаа на теренот по големата победа против Кристал Палас со која обезбедија опстанок во...

ВИДЕО / Лампард: Некој мора да ја објасни грешката во ВАР

0
Манчестер Сити дојде до тесна победа од 1-0 против Евертон, но целото внимание беше насочено кон одлуката...

Лампард се врати во Премиер лигата, Евертон доби нов менаџер

0
Франк Лампард и официјално е нов менаџер на Евертон, откако потпиша две ипол годишен договор со „Карамелите“, потврди Скај Спорт. Лампард е...

Фергусон се врати на клупата на Евертон

0
Испразнетото тренерско место во редовите на англискиот фудбалски прволигаш Евертон по отказот што во неделата му беше врачен на Рафа Бенитез ќе го...

Лампард, Руни, Потер и Мартинез во потесниот избор за тренерското место...

0
Раководството на Евертон размислува за неколку кандидати за местото главен тренер на тимот. Клубот од Ливерпул денес му врачи отказ на Рафаел...

Бенитез повеќе не е тренер на Евертон

0
Шпанскиот стручњак Рафаел Бенитез ја напушти функцијата тренер на Евертон, објавено е на клупскиот сајт. Шеесет и едногодишниот тренер ги предводеше „карамелите“...

Премиер лигата, сепак, го одложи дуелот Барнли – Евертон

0
Позитивните случаи на коронавирус и повредите во редовите на Евертон ја натераа денеска Премиер лигата да го прифати барањето на клубот од Ливерпул...

ВИДЕО: Веројатно најмалиот офсајд во историјата на фудбалот

0
ВАР технологијата во понеделникот ги намачи играчите и навивачите на Евертон во премиерлигашката победа над Арсенал (2:1). На „карамелите“ двапати им беше...

Манчестер Јунајтед го декласираше Евертон, Бруно Фернандеш постигна спектакуларен гол (ВИДЕО)

0
Манчестер Јунајтед го совлада Евертон со 4-0 во прелиминарните натпревари на „Олд Трафорд“. „Црвените ѓаволи“ одиграа одличен натпревар против Евертон и...

Клоп не може да верува, повреден уште еден важен играч на...

0
Ливерпул и Евертон моментално го играат дербито на 25. коло од Премиер лигата. Евертон поведе...