таг: Душебаев

Душебаев нема да игра за Шпанија на ЕП 2022!!!

0
Лидерот во шпанската ракометна репрезентација Алекс Душебаев го прифати советот од лекарите да паузира и нема да игра на Европското првенство во јануари...