таг: Дурент

Дурент надвор од „ALL STAR 2022“, се знае кој ќе го...

0
Кевин Дурент нема да учествува на натпреварот „Ол Стар 2022“. Кошаркарот на Бруклин Нетс беше кошаркарот со...

Кевин Дурент мора на принудна пауза

0
Кевин Дурент оди на принудна пауза поради повреда.Првата ѕвезда на Бруклин заработи повреда на коленото на дуелот со Орландо, откако соиграчот Брус Браун...

Кевин Дурант треба да се врати на кошаркарските терени оваа недела

0
Ѕвездата на НБА-лигашот Бруклин нетс, Кевин Дурент, се очекува да се врати на терените оваа недела. Дурант моментално е во карантин. Во...

Кевин Дурент најдобар кошаркар во САД за 2021 година

0
Кевин Дурент е прогласен за кошаркар на годината во САД за 2021 година.Толку многу големи спортисти произлегуваат од кошарката во САД и општо...

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

0
Џејмс Харден и Кевин Дурент се потсетија на деновите кога играа и блескаа заедно во редовите на Оклахома Сити Тандер. А откако...

Дурант се искачи на 28. место по број на поени во...

0
Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурент постигна 34 поени ноќеска на дуелот со Денвер (122:116) и се искачи од 31. на 28. место во...