таг: Дукати

Бањаја триумфираше на трката за ГН на Алгавре

0
Возачот на Дукати, Франческо Бањаја славеше на денешната трка за Големата награда на Алгарве, претпоследна трка од сезоната во Мото ГП шампионатот. ...