fbpx

таг: дуел

Драма во Будимпешта: „Вардарецот“ Гаџа го натера Исланд на капитулација

0
Хрватска по голема битка го совлада Исланд со 23-22, дуел што го одбележаа бројни пресврти, за на крајот да биде решен со гол...

Рекордна посета за женското „Ел класико“ во Лигата на шампиони

0
Четвртфиналниот дуел во Лигата на шампиони меѓу Барселона и Реал Мадрид што во март ќе се одигра на „Камп Ноу“ ќе донесе рекордна...

Лазаров со гол за победа и меч за титула, шокантна елиминација...

0
Многумина очекуваа дуел на најдобрите две екипи во Франција во финалето, меѓутоа за титулата во Лига Купот ќе се борат екипите на Шамбери...

ЛШ: Расположениот ПСЖ, Лајпциг оди во Лига Европа

0
Фудбалерите на ПСЖ дојдоа до убедлива победа во вечерашниот дуел против Бриж (4-1) во ЛШ, во меч во кој блескаа Килијан Мбапе...

Бабиќ: Против Спортинг не очекува голема борба

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги очекува нов тежок дуел од Лигата на Европа, овојпат на домашен терен против Спортинг Лисабон. Битолчани се...

Ојлевски: Нашата форма оди во нагорна линија, одлично се подготвуваме

0
Пред пелистерци е нов меѓународен предизвик и дуел со екипата на Татабања, а противник кој е добро познат на битолската публика. Поранешниот...

Далас Маверикс го повлекува дресот со број 41

0
Дресот на Дирк Новицки ќе биде повлечен на домашниот дуел на Далас Маверикс против Голден Стејт Вориорс на почетокот на следната година. ...

ФМП Академија со прв историски триумф во БИБЛ лигата

0
Академија ФМП го доби македонскиот дуел на стартот на БИБЛ лигата откако славеше на гостувањето кај Куманово со 59-63. Двата тима се...

ПОПЛАВЕНА АРЕНАТА „Тодор Проески“: Дали невремето ќе го одложи натпреварот Македонија-Германија?...

0
Македоската репрезентација се подготвува за квалификацискиот дуел со репрезентацијата на Германија. На нешто повеќе од два часа пред почетокот на натпреварот главниот град...

Чешка жали: Данска во полуфиналето на ЕУРО!

0
Третиот дуел од четвртфиналето на ЕУРО во Баку го одиграа репрезентациите на Чешка и Данска, а конечниот резултат гласеше 1: 2 за Данска....