таг: дуелот

Милвоки Бакс подобар од Бостон, ЛА Клиперс победи во дербито на...

0
Милвоки Бакс го доби дуелот на двете најдобри екипи во НБА лигата, откако го победи Бостон Селтикс со 131:125 по продолжение. Тоа е...

Победа против Денвер, но го изгубија Ентони Дејвис

0
Лос Анџелес Лејкерс го добија дуелот против Денвер Нагетс со 126:108, но го загубија Ентони Дејвис кој...

Вечерва во Лондон, Фјури против Чисора

0
Неколку часа пред дуелот што ќе се одвива вечерва на стадионот на Тотенхем, во Лондон, помеѓу Британецот Тејсон Фјури и Дерек Чисора, двајцата...

Куманово убедливо совладан од ТФТ

0
Кошаркарите на ТФТ по вторпат оваа сезона го добија дуелот со Куманово сега во Скопје со 109-100, овојпат во рамките од 14. коло...

Пелистер без проблеми против ФМП Академија

0
Во дуелот од 13. коло во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола домашниот Пелистер со совлада Навико ФМП Академија со 94-73. Најефикасни...

Африкански куп на нации: Судијата два пати предвреме го заврши дуелот...

0
Бројни судиски грешки го одбележаа вечерва дуелот од воведното коло во групата Ф во рамки на африканскиот Куп на нации меѓу Мали и...

Расте бројот на одложени натпревари во Премиер лигата

0
Дуелот од 18. коло меѓу лондонски Вест Хем и Норич е последниот во низата одложени натпревари во Премиер лигата овој викенд поради сè...

Виљареал ја победи Аталанта во Бергамо и оди во осминафиналето на...

0
Поради големиот снег во Бергамо, дуелот меѓу Аталанта и Виљареал денеска се играше.Данџума уште во третата минута кога постигна гол за водство на...

ЛШ: Натпреварот Баерн- Барселона без публика

0
Дуелот во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Баерн Минхен и Барселона ќе се одигра идната недела без присуство на публика поради...

Милевски: Мечот со Исланд дополнително не мотивира

0
Во пресрет на натпреварот, на официјалната прес-конференција пред дуелот зборуваше селекторот Благоја Милевски. „Не би рекол дека Исланд е најтежок натпревар. ...