таг: Дрита

Шкендија ја засили одбраната, потпиша со Аpдиан Лимани

0
Шкендија го промовираше поранешниот капитен на Дрита од Гњилане, Ардиан Лимани за нов играч во...

Косово со златен медал на Олимписките игри во Токио

0
Дрита Красниќи му донесе медал од Олимписките игри на Косово откако во категоријата до 48 килограми во џудо, во финалето ја победи домашната...

Нов државен рекорд и прво место за македонската атлетичарка Дрита Ислами...

0
Дрита Ислами, во Лимасол (Кипар) во рамки на Европското екипно првенство 3 лига го освои 1-то место на 400 м. со пречки и...

Дрита Ислами го собори државниот рекорд на 400 метри со пречки

0
Атлетичарката Дрита Ислами на вчерашното Државно првенство во атлетика за младинци, по три години, успеа да го собори државниот рекорд на 400 метри...