таг: дресови

Наполи ќе игра со специјални дресови во чест на Марадона

0
Италијанскиот фудбалски клуб Наполи ќе игра со специјални дресови во чест на легендарниот Диего Армандо Марадона кој остави голема трага во клубот од...