таг: драматичен

Верстапен: Конечно малку среќа и за мене

0
Сезоната во Формула 1 шампионатот донесе драматичен финиш, каде шампион стана возачот на Ред Бул Макс Верстапен. Луис Хамилтон водеше цела трка...