таг: Достаниќ

Работнички и Достаниќ спогодбено се разделија

0
Српскиот стратег Ратко Достаниќ од денеска повеќе не е тренер на македонскиот фудбалски прволигаш Работнички, откако двете страни постигнаa спогодбен прекин на соработката....