таг: Доријан

Доријан Бабунски доби повик во сениорската фудбалска репрезентација

0
Македонскиот фудбалер Доријан Бабунски, кој настапува за бугарскиот Ботев Враца доби вечерва деби повик за А-репрезентацијата на Македонија од селекторот Благоја Милевски, соопшти...