таг: Дони

Евертон доби екстра засилување од Манчестер Јунајтед

0
Холандскиот фудбалски репрезентативец Дони Ван де Бек го напушти Манчестер Јунајтед и се пресели во Евертон. Ван де Бек не добиваше...

Ван Де Бек ја одбил првата понуда која стигнала на негова...

0
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Дони Ван Де Бек ја одбил првата понуда која стигнала на негова адреса. Холанѓанецот не е задоволен со...

Јувентус и Интер во трка за Дони ван де Бек

0
Холандскиот интернационалец Дони ван де Бек и дефинитивно одлучи да замине од „Олд Трафорд“ поади малата минутажа. Тоа ги алармира италијанските клубови Јувентус...

Јунајтед ќе му понуди спас на Ван де Бек: Трампа во...

0
Дони Ван де Бек не се наогра откако пристигна од Ајакс во Манчестер Јунајтед. Тој беше играч кој во минатото го посакуваа...