таг: Доменек

Поранешниот француски селектор ја шокира јавноста: Би го донел Марадона, но...

0
Рејмон Доменек пред крајот на минатата година беше назначен за тренер на францускиот прволигаш Ница, а на почетокот од оваа година со...