таг: домаќините

Евролига ги одреди домаќините на завршниот турнир во 2023 и 2024

0
Раководството на Евролигата ги одреди домаќините на следните два Фајнл-фор турнири. Во 2023 година завршниот турнир ќе...

Македонија против фаворизираната Франција

0
Македонија е една од домаќините на Европското првенство и попладнево во Скопје во првото коло од фазата...

Мечот Аталанта-Виљареал одложен поради снег

0
Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за...