таг: домашното

ТФТ се врати на победите во домашниот шампионат

0
Кошаркарите на ТФТ ја запишаа шестата победа во домашното првенство, откако на домашен терен славеа против Кожув со 101:84, во рамки на 12....

Пелистер и МЗТ Скопје сигурни во своите настапи

0
Со двата одиграни вечерва во домашното кошаркарско првенство беше комплетирана 11 рунда во Првата лига. Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја задржаа...

МЗТ Скопје подобар од Гостивар, Кожув влегува во серија

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје продолжуваат да редат победи во домашното првенство, откако вечерва, далеку потешко од очекувањата, го совладаа тимот на Гостивар (78-75),...