таг: договорил

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од...

0
Милан се договорил со главниот тренер на тимот Стефано Пиоли за продолжување на договорот, објави „Калчомеркато“. Според италијанскиот весник, договорот ќе биде...

Бекам ќе добие 180 милиони евра за да биде лицето на...

0
Медиумите од Англија пренесуваат дека Дејвид Бекам договорил богата соработка со Катар, легендата на Манчестер јунајтед ќе биде лицето на Светското првенство во...