таг: Динамо

Аријан Адеми потпиша за Беижинг Гуан за 9 млн евра

0
Македонскиот репрезентативец и капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми ставил потпис на тригодишен договор со...

Динамо уверува дека Ариан Адеми останува на Максимир

0
Иако капитенот Аријан Адеми имал понуди од странство, Динамо Загреб инсистира дека македонскиот репрезентативец останува на „Максимир“...

Динамо, ќе се обидe да го направи чудо во Лондон

0
Динамо Загреб загуби од Милан на „Максимир“ со 0-4. Италијанскиот тим со тоа се доближи до 1/8...

Адеми прогласен за најдобар играч во победата на Динамо над Челси

0
Капитенот на Динамо Загреб, Аријан Адеми е прогласен за најдобар играч на теренот во победата во првиот...

ЛШ: Динамо ја зголеми кризата во Челси, Дортмунд без мака со...

0
Динамо Загреб уште еднаш покажа дека со право е во Лигата на шампионите, правејќи го првото големо...

Динамо киксна против Локомотива, повреден е Адеми

0
Екипата на Динамо Загреб не успеа да ја совлада екипата на Локомотива, при тоа не успеа да...

Аријан Адеми, прв гол во 2022 година за Динамо

0
Екипата на Динамо Загреб ја забележа 5-та последователна победа во хрватскиот шампионат совладувајќи го Горица со 2-1....

Адеми меѓу 25-те најголеми играчи во Хрватска во изминативе 50 години

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо, Аријан Адеми се најде меѓу 25-те најдобри фудбалери во последните 50 години во Хрватска, во...

Две асистенции за Стефан Ристовски, една за Адеми во победата на...

0
Хрватскиот фудбалски шампион Динамо Загреб го совлада Славен Белупо со 3-0 во 19. коло од хрватскиот шампионат, а одличен натпревар одиграа македонските...

Ристовски и Адеми со Динамо Загреб ќе играат во нокаут фазата...

0
Динамо Загреб славеше со минимални 1-0 на гостувањето кај Вест Хем и обезбеди пласман во шеснаестинафиналето во Лигата на Европа. “Модрите“...