таг: Дивок

Веќе нема дилеми, познато кој ќе биде нов напаѓач на Милан

0
Последните информации велат дека трансферот на Дивок Ориги во Милан е завршена работа. Со финалето...

Борусија Дортмунд е заинтересирана за Ориги

0
Напаѓачот на Ливерпул, Дивок Ориги може да продолжи со кариерата во Германија, пренесува „Инсајдер фудбал“. ...