fbpx

таг: дефанзивец

Еден месец по третата доза: Фудбалерот на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус соопшти денеска дека искусниот 37-гoдишен дефанзивец Џорџо Кјелини е позитивен на коронавирус и се наоѓа во домашна изолација. ...

Менди обвинет за уште едно силување

0
Францускиот дефанзивец во редовите на премиерлигашот Манчестер сити, Бенџамин Менди (27) е обвинет за уште едно, вкупно седмо силување, јавија денеска светските агенции....

Поранешниот дефанзивец на Јунајтед заврши во болница по натпреварот на „црвените...

0
Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, заврши во болница следејќи го поразот на „црвените ѓаволи“ од Ливерпул со 0:5 во деветтото коло...

Затворена истрагата против Камил Глик – ФИФА не најде докази за...

0
Светската фудбалска асоцијација ја затвори истрагата против полскиот дефанзивец Камил Глик. Англија минатиот месец го обвини 33-годишниот фудбалер дека користел расистички фрази...

Тијаго Силва: Дали сте среќни сега? Не ме прашувајте повеќе за...

0
Тешки зборови изнесе искусниот дефанзивец на Бразил Тијаго Силва. Бразилците беа поразени од Аргентина со 1-0 на „Маракана“ во Рио де...

Мегваер: Не чека уште една голема игра и сакаме да продолжиме...

0
Капитенот на Манчестер Јунајтед и дефанзивец на Гордот Албион, Хари Мегваер денеска го постигна вториот гол во победата од 4:0 над Украина, тоа...

„Сè беше подготвено, сите го чекаа нашиот погреб“

0
Искусниот дефанзивец на Јувентус, Леонардо Бонучи даде интересна изјава откако Јувентус стигна до Лигата на шампионите во последното коло од Серија А. ...

Како Клоп ги решава ситуациите кога тинејџери на тренинг ќе му...

0
Поранешниот дефанзивец на Ливерпул, Дејан Ловрен, открива какви методи на работа има менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп. Германецот не сака неговите фудбалери,...

Невил: Јунајтед нема тим за титула

0
Поранешниот дефанзивец на Манчестер јунајтед, Гери Невил го сподели своето мислење за шансите на „црвените ѓаволи“ да ја освојат титулата во Премиер лигата....