fbpx

таг: Дефанзивецот

Милан и Барселона во “војна“ за играчот на Ајакс

0
Милан и Барселона се во “војна“ за дефанзивецот на Ајакс, Нусаир Мазрауи, кој во јули ќе биде...

Арауjо: Победивме со целосна поддршка од публиката

0
Дефанзивецот на Барселона, Роналд Араухо се изјасни по победата против Атлетико Мадрид. Барселона со 4-2 триумфираше над...

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

Невакциниран бразилски фудбалер го загуби местото во репрезентацијата

0
Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, бидејќи не...

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

0
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на...

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

0
Дефанзивецот на Арсенал, Габриел Магаљес е исклучен на денешниот натпревар од Премиер лигата против Манчестер сити. Бразилецот доби втор црвен картон (втор жолт)...

Милан сака да го продолжи договорот со Ернандез до 2026 година

0
Дефанзивецот на Милан, Тео Ернандез може да го продолжи договорот со клубот, тврди новинарот Николо Шира. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал,...

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо...

0
Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи зборуваше за можна средба меѓу репрезентациите на Италија и Португалија во баражот за Светското првенство во 2022 година....

Барселона подготвува трансфер бомба со дефанзивецот на Јувентус

0
Барселона сериозно размислува за трансфер на дефанзивецот на Јувентус, Матијас Де Лихт за време на преодниот рок ова лето. Се чини дека 22-годишниот...

Дали Рамос воопшто ќе игра на натпреварот против Манечстер Сити?!

0
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против...