таг: дерби

Hавивачите на Панатинаикос, со ласери го прекинаа кошаркарско дерби

0
Кошаркарското дерби во Грција секогаш е на работ на прекин. Навивачите не можат да поднесат...

Хрватските медиуми: Аријан Адеми се сели во Кина!

0
Големото дерби против Хајдук во кое постигна еден гол и имаше една асистенција воедно ќе...

Инзаги: Ќе победиме на 9 од 10 натпревари против Милан,не заслуживме...

0
Милан вчера го совлада Интер во градското дерби со 2-1. Ова е пораз кој е болен за „нероаѕурите“ и тоа може да се...

Милано обоен во црвено-црна боја, Жиру творец на триумфот над Интер

0
Милан славеше со 2-1 против Интер во големото градско дерби како дел од 24. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа во...

Челси и Ливерпул ги поделија бодовите

0
Големото дерби во Премиерлигата меѓу Челси и Ливерпул заврши нерешено 2-2. Во седмата минута Пулишиќ се најде во ситуација еден на еден...

Штама во Битола, Дибиров ги расплака навивачите на Еурофарм Пелистер

0
Големото дерби на македонскиот ракомет меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар максимално ги оправда очекувањата, завршувајќи со нерешени 27-27, исход за кој можат да...

ФОТО: „Комити“ во свој стил со порака до „Чкембари“

0
Интересно беше во Битола на ракометното мега – дерби на кое Е. Пелистер и Вардар одиграа без победник, 27:27. Интересно беше и на...

Винисиус: Модриќ има 36, но игра како да има 22 години

0
Реал Мадрид го доби градското дерби против Атлетико на „Сантијаго Бернабеу“ со 2-0, а на овој начин „кралевите“ направија нов голем чекор кон...

Реал е “главен” во Мадрид

0
Реал Мадрид славеше со 2-0 на градското дерби против Атлетико Мадрид, зголемувајќи си ја предност во однос на актуелниот првак во трката за...

Челси и Манчестер јунајтед ги поделија бодовите

0
Челси и Манчестер јунајтед одиграа 1-1 во големото дерби на Стемфорд Бриџ.Карик се определи за дефанзивна тактика, играта ја препушти комплетно на Челси...