fbpx

таг: Денвер

Три НБА екипи разменија играчи

0
НБА тимовите на Денвер Нагетс, Бостон Селтикс и Сан Антонио Спарс разменија играчи. Денвер Нагетс ги испратија во Бостон Бол Бол и Пи Џеј...

Јокиќ: Не ме почитуваат? Не ми треба внимание

0
Тренерот на Денвер, Мајкл Мелоун неодамна кажа дека српскиот центар заслужува подобар третман, а по победата против Портланд, новинарите му поставија прашање на...

Јокиќ: Направив глупав потег, се срамам

0
Центарот на Денвер, Никола Јокиќ се извини за инцидентот со членот на Мајами хит, Маркиф Морис за време на натпреварот одигран ноќеска. ...

НБА: Рекорден ефект сезонава на Јокиќ, без хепиенд за Денвер

0
Кошаркарите на Мемфис го надиграа Денвер синоќа на домашен терен (108-106) во натпревар во кој Србинот Никола Јокиќ уфрли 34 поени за гостинскиот...

Јута го победи Денвер, Јокиќ го повреди коленото

0
Јута џез рано утрово на домашен терен го победи Денвер нагетс со 122:110 во дуел од НБА-лигата. Најефикасен кошаркар на средбата беше...

Никола Јокиќ прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата

0
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ е прогласен за МВП (најкорисен играч) на регуларната сезона во НБА-лигата, објави инсајдерот на „Атлетик“, Шамс Харанија....

НБА: Денвер ја совлада Јута, Јокиќ го повтори рекордот во кариерата

0
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, го повтори својот личен рекорд по број на постигнати поени на еден НБА натпревар. Србинот синоќа...

ВИДЕО: Неверојатниот Јокиќ ги сруши „шумските волци“

0
Денвер нагетс со 123:116 ја совлада Минесота тимбервулфс благодарение на одличната игра на Никола Јокиќ. Токму Јокиќ го предводеше Денвер...