таг: декласира

Норвешка ја декласира Франција, и се пласира во финалето на ЕП

0
Репрезентацијата на Норвешка ја декласира Франција со 28:20 во полуфиналето на Европското првенство и ќе има шанса...

Сањол: Сакаме победа и против Македонија во Скопје

0
Репрезентацијата на Грузија ја декласира Бугарија на гости со 2-5 и сега има одлична позиција во групата....

Сензационална победа на Исланд против Франција, Холандија ја изненади Црна Гора

0
Исланд го декласира олимпискиот шампион Франција со 29:21 (17:10), во третот коло, во Групата 1 на Европското првенство во ракомет во машка...

НБА: Милвоки го прегази Голден Стејт (ВИДЕО)

0
Милвоки бакс го декласира Голден Стејт вориорс во вториот божикен натпревар во НБА лигата победувајќи го со 138:99. Минатогодинешниот најдобар...