fbpx

таг: Данил

Надал разговарал со Перез и му договорил големо засилување на Реал...

0
Шпанецот Рафаел Надал со победата против Данил Медведев, и тоа по пет сета со сензационален пресврт (3-2), стигна до рекордниот 21. гренслем-трофеј во...

Медведев: Веројатно жена ми го скрши телевизорот дома од разочараност

0
Рускиот тенисер Данил Медведев ги сподели емоциите по поразот во финалето на Австралија опен. Во решавачкиот меч Медведев загуби во пет сета од...

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал,...

0
Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше во...

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија опен

0
Рускиот тенисер Данил Медведев го прогласи Шпанецот Рафаел Надал за фаворит на Австралија опен уште по првото коло на турнирот во Мелбурн. ...

Александар Зверев го освои Завршниот Мастерс во Торино

0
Александар Зверев славеше во големото финале над големиот ривал Данил Медведев по сетови 6-4, 6-4 и го освои Завршниот Мастерс во Торино. ...

Медведев е првиот финалист на завршниот АТП Мастерс тениски турнир

0
Данил Медведев е првиот финалист за завршниот АТП Мастерс турнир што се одржува во Торино. Русинот, во полуфиналето беше очекувано подобар од...

Медведев преку Зверев до полуфинале на завршниот турнир во Торино

0
Рускиот тенисер Данил Медведев си го обезбеди првото место во „Црвената група“ на финалниот АТП Мастерс во Торино, откако во второто коло го...

Медведев против Ѓоковиќ во финалето на АТП турнирот во Парис

0
Рускиот тенисер Данил Медведев далеку полесно од очекуваното го победи Александар Зверев во полуфиналето на АТП турнирот во Париз. Вториот светски рекет двапати...