fbpx
0 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: Данило

Брестовац замина, веќе не е селектор на ракометната репрезентација

0
Данило Брестовац повеќе не е селектор на македонската машка ракометна репрезентација. -Ракометната Федерација на Македонија би сакала да ја извести јавноста дека...

Брестовац: Разочаран сум, истото ни се случува петти пат на мундијалот

0
Данило Брестовац побара од своите ракометари да се покажат во подобро светло на двата последни натпреварив против Русија и Белорусија откако тие покажаа...

Брестовац го откри списокот: Познато кои играчи ќе патуваат на СП...

0
Селекторот на Македонија, Данило Брестовац ги соопшти имињата на ракометарите на кои ќе смета за Светското првенство во Египет. Меѓу патниците се...

На СП без Манасков, Борко, Џомба: Кире и Столе ќе ја...

0
Селекторот Данило Брестовац реши сериозно да ја подмлади репрезентацијата за претстојниот светски шампионат во Египет, бришејќи неколку имиња од списокот на патници за...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
0 ° C
0 °
0 °
80 %
1kmh
0 %
сре
15 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави