fbpx

таг: групната

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на...

0
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер...

Лига Европа: Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први ја минаа...

0
По натпреварите од 4. коло од групната фаза во Лига Европа, екипите на Лион, Вест Хем и Ајнтрахт Франкфурт први обезбедија „европска пролет“....

Бразил го одмори Нејмар, Еквадор за чудо го грабна бодот и...

0
Во последното коло од групната фаза на Копа Америка, играчите на Бразил и Еквадор ги поделија бодовите играјќи нерешено 1:1. Селекторот...

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

0
Заврши групната фаза на Европското првенство што се игра од 11 јуни до 11 јули. Откако Германија и Унгарија вечерва одиграа...