fbpx

таг: Грен

Ѓоковиќ го задржа врвот, Федерер со најлош пласман на АТП ранг-листата...

0
По завршувањето на првиот годинашен Грен слем, на ранг-листата на АТП во првите десет позиции има само една промена. Беретини од седмото напредуваше...

Надал: Реков дека ова можеби е мојот последен АО, но сега...

0
По неверојатниот, историски пресврт Рафаел Надал дојде до својот 21 Грен слем победувајќи го Данил Медведев по пет ипол часовен натпревар. Шпанецот...

Мареј разочаран од раната елиминација на Австралија опен

0
Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј со разочарување го прими поразот од Таро Даниел (Јапонија) во второто коло на Австралија Опен (4:6, 4:6,...

Пораката на Ѓоковиќ од притвор: Господ гледа се

0
Големиот грен слем шампион, Новак Ѓоковиќ има лош почеток на оваа календарска година и останува неизвесно дали ќе може да ја брани титулата...

Бекер: Не можам да замислам Ѓоковиќ да го пропушти Австралија опен

0
Шесткратниот Грен слем шампион и поранешен тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, ја коментираше можноста Србинот да не оди на Австралија опен поради...

„Австралија опен“: Во Мелбурн дури 72 тенисери во карантин!

0
„Австралија опен“, првиот тениски грен слем во годината, започнува на 8 февруари, а 72 тенисери кои пристигнаа во оваа земја се во...

Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен

0
Трикратниот шампион на Грен слем турнирите, Енди Мареј доби вајлд-карта за Австралија опен 2021, што започнува на 8 февруари. – Заминувањето на...

Ѓоковиќ втор во историјата на тенисот кој поминал 300 недели на...

0
Седумнаесеткратниот победник на Грен слем турнирите Новак Ѓоковиќ денес ја започна својата 300. недела на лидерската позиција на АТП ранг-листата. Србинот е...