таг: Госенс

Медиумите откриват дека Госенс, не бил првиот избор на Интер

0
Доаѓањето на Робин Госенс ​​од Аталанта за лево крило беше поздравено како удар од највисоко ниво за...

Госенс го одбра бројот на дресот во Интер

0
Германецот Робин Госенс е нов играч на Интер, доаѓа како позајмен од Аталанта, со обврска клубот од Милано да го откупи договорот по...

Постигнат договор: Интер добива големо засилување

0
Интер и Аталанта постигнаа комплетен договор за трансфер на Робин Госенс, пренесуваат италијанските медиуми. Госенс игра фантастично во дресот на Аталанта, а...

На Госенс ​​повеќе не му е потребен дресот на Роналдо

0
Робин Госенс ​​признава дека неговиот настап за Германија против Португалија бил незаборавен ’и овој пат, како што тврди тој, не побарал дрес од...

Ова се нарекува одлична зделка: Го купија за помалку од еден...

0
Германскиот репрезентативец Робин Госенс ​​најверојатно ќе ја напушти Аталанта во летниот преоден рок. Овој фудбалер...