fbpx

таг: гол

Анри го потсети Рамос на неговото минато: Се уште добри ти...

0
Серхио Рамос во неделата го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ, а иако поминаа три дена од победата на „светците“ од...

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

0
Реномираниот спортски портал „Гол“ го објави денеска изборот на најдобрите 11 фудбалери за 2021 година, во кој на се најдоа Португалецот, Кристијано Роналдо...

Ристовски погоди за Динамо Загреб (ВИДЕО)

0
Ристовски игра во фантастична форма, денеска постигна гол, а претходниот меч го одбележа со две асистенции. Динамо Загреб славеше со 0-2 на...

Нов гол на Елмас во Лига Европа, овојпат ја тресеше мрежата...

0
Елиф Елмас го даде третиот гол во Лига Европа ова сезона, македонскиот фудбалер погоди против Лестер. Течеше 24. минута кога Петања несебично...

ЛЕ: Елмас стрелец во поразот на Наполи во Москва

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го постигна единствениот гол за Наполи во поразот на италијанската екипа вечерва во Москва од Спартак со 2:1...

Митровиќ по 2:1 против Португалија: Сосема заслужена победа, Србија беше подобра

0
Српскиот фудбалски репрезентативец Александар Митровиќ, кој го постигна победничкиот гол синоќа во квалификацискиот дуел за СП 2022 против Португалија (2:1), ги сподели своите...

Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

0
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ го постигна јубилејниот 400. првенствен гол во својата кариерата и придонесе во синоќешната победа на Милан на гостувањето во...

Ристовска го има најдобриот гол во четвртото коло во ЛШ (ВИДЕО)

0
Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска го постигна најдобриот гол во рамки на четвртото коло од Лигата на шампиони (ЛШ), и тоа во триумфот...

ВИДЕО: Њукасл со гол по само ДВЕ минути му посака добредојде...

0
Фудбалерите на Њукасл со гол по само две минути игра му посакаа добредојде на новиот газда на клубот. Пред неколку седмици саудискиот принц...

Гарсија гневен по контроверзниот гол на Мбапе: Судијата ми рече дека...

0
Ерик Гарсија се претвори во вистински трагичар во контроверзниот гол кој го постигна Килијан Мбапе, иако стоперот на Барселона направи се фудбалски и...