таг: голови

14 коло во Првата фудбалска лига на Македонија

0
14 коло во Првата фудбалска лига на Македонија започна без голови во првиот натпревар кој се одигра во Скопје. На денешниот меч...

ПМФЛ: Работнички и Ренова ремизираа без голови

0
Без голови попладнево на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје заврши воведниот натпревар од 16. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) меѓу...

Дефиниција за несебичност – Меси можеше и до хет-трик, но го...

0
Постигнувањето на голови никогаш не било врвен приоритет во играта на Лео Меси, а аргентинскиот генијалец ја потврди својата несебичност и на дуелот...

Мбапе ја потопи Барселона, а потоа зборуваше за својата иднина, дали...

0
Килијан Мбапе со три голови ја потопи Барселона на првата пресметка од двомечот помеѓу овие две екипи...

Пандев на три гола до „стотката“ во Серие А, но стана...

0
Со двата голови вечерва против Наполи, Горан Пандев стигна до бројката 97 погодоци во Серие А. Овие...