таг: Голманот

Рајо Валејкано, го стави Димитриевски на трансфер листа

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски најверојатно летово ќе го напушти Рајо Валјекано,...

Борко Ристовски: Димевски сака да ме заплаши…

0
Голманот на РК Вардар и поранешен истакнат ракометен репрезентативец, Борко Ристовски, излезе пред јавноста да ја коментира четиригодишната суспензија од МОК, поради изнесување...

Пикфорд го продолжи договорот со Евертон

0
Голманот на фудбалската репрезентација на Англија, Џордан Пикфорд го продолжи договорот со Евертон. Во пресрет...

“Успеав да се воздржам, сакав да го удрам”

0
Голманот на Севилја, Марко Дмитровиќ, по мечот со ПСВ во Ајндховен, го коментираше инцидентот со...

Шчесни: Одбивам да ја слушам националната химна на Русија

0
Голманот на Јувентус и Полска, Војчех Шчесни даде силна изјава во врска со руската агресија врз Украина....

Хандановиќ: Нема време за плачење, не стигна казната

0
Голманот на Интер, Самир Хандановиќ, смета дека дербиto што го доби Милан, не ја покажа реалноста на...

Ноер ќе пропушти три до шест недели поради операција

0
Голманот на Баерн Минхен, поради операција ќе биде надвор од фудбалските терени месец до месец и половина, објави новинарот Флоријан Плетенберг на Твитер....

Томас Тухел најдобар тренер, Едуард Менди најдобар голман за 2021 година

0
Актуелниот менаџер на европскиот првак Челси, Томас Тухел и голманот на лондонскиот гигант Едуард Менди ги освоија двете награди на ФИФА за најдобар...

Томовски: Одбраната со блоковите и добрата анализа многу ми помогнаа

0
Еден од најдобрите на мечот со Словенија на ЕП, голманот на Вардар Мартин Томовски изјави иако мечот е загубен, имаат многу позитивни моменти:...

Донарума: Во ПСЖ притисокот е посилен отколку во Милан

0
Голманот Џанлуиџи Донарума, кој минатото лето од Милан се пресели во Пари Сен-Жермен, зборуваше за притисокот во францускиот клуб. – Во споредба...