таг: Голден

Л.А. Лејкерс и Мајами на чекор до полуфиналето на Конферецијата

0
Лос Анџелес Лејкерс славеа победа против Голден Стејт Вориорс со 104:101 и поведе со 3:1 во НБА плеј-офот. Третата победа во четвртиот натпревар,...

Голден Стејт Вориорс co големо засилување пред плеј-офот

0
Актуелнито шампион во НБА лигата Голден Стејт Вориорс ќе добие големо засилување пред плеј-офот, бидејќи...

Стив Кер официјално нов селектор на американскиот „дрим – тим“

0
Актуелниот тренер на НБА лигашот Голден Стејт, Стив Кер, денеска официјално е назначен за нов селектор на кошаркарската репрезентација на САД. Кер...

Кари испиша историја во НБА лигата: Го собори рекордот на Реј...

0
Кошаркарот на Голден Стејт, Стив Кари, испиша историја во НБА лигата, соборувајќи го рекордот на Реј Ален според постигнати тројки во синоќешната победа...

НБА: Голден Стејт го чува врвот на Западот

0
Кошаркарите на Голден Стејт го задржаа водечкото место во Западната конференција во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Кливленд на гостински терен со 104-89,...

Кари со девет тројки и 37 поени го предводеше Голден стејт...

0
Кошаркарот на Голден стејт, Стеф Кари, го предводеше својот тим до победа (117:99) на средба со Бруклин нетс одиграна ноќеска во Њујорк. ...

Кари ја продолжи победничката серија на Голден Стејт

0
Кошаркарите на Голден Стејт ја забележаа 11. победа во 12. натпревар сезонава во НБА лигата, совладувајќи го синоќа Чикаго на домашен терен со...

Клеј Томпсон може да се врати на теренот пред Божиќниот натпревар...

0
Кошаркарот на Голден Стејт вориорс, Клеј Томпсон, продолжува да се подготвува за враќање на теренот по две пропуштени сезони. Според инсајдерот на...

Кер: Игудала наскоро треба да се врати на теренот

0
Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, ја оцени сериозноста на повредата на бутниот мускул на ветеранот Андре Игудала. Ноќеска Андре не беше во...

Дрејмонд Грин: Ниту еден играч во НБА не игра одбрана ангажирано...

0
Кошаркарот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин е уверен дека неговиот соиграч Стивен Кари треба да биде еден од претендентите за МВП титулата оваа...