таг: Глоуб

Магдебург ја изненади Барселона и го освои Супер Глоуб

0
Германски ракометен гигант Магдебург го освои Супер Глоуб, клупското светско првенство откако вечерва ја победи Барселона со 33-28 која е актуелен европски ракометен...