таг: Гестепе

Јаховиќ постигна два гола за Гезтепе (ВИДЕО)

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Адис Јаховиќ повторно е стрелец за неговиот Гестепе во натпреварот против Газиантеп. Јаховиќ кој редовно покажува дека има капацитет...

Бабунски и Тотре повикани во А репрезентацијата

0
Македонските репрезентативци, Ердал Ракип (Малме) и Адис Јаховиќ (Гестепе) поради повреда нема да се стават на располагање на тимот за подготовките и натпреварите...